Клуб
Войти через:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

За Лукашэнку, ці за Беларусь? 54

103
Яўген Мурашка 15.02.2017 в 22:03,

Галоўнае пытаньне на 2017 год (частка 1: адказ Алеся Кіркевіча)

Люты 14, 2017 |

Адказ 2Цяжкім быў мінулы 2016 год, але цяперашні можа быць нашмат цяжэйшы. Маскоўцы запланавалі ўварваньне ў Беларусь, бо іх даўні сатрап беларусафоб ды этнацыдчык Лу-ка перастаў іх задавальняць. Ён і далей хоча ўладарыць. Яны ж жадаюць супрацьлеглага – замены Лу-кі, захопу Беларусі. Незалежнасьць перашкаджае планам маскоўцаў, але да Лу-кі нарэшце пачало даходзіць, што беларуская незалежнасьць – гэта не “чепуха”, а найвялікшая каштоўнасьць — адзіная гарантыя яго ўлады і фізічнага існаваньня. На што ў гэтай сітуацыі нацэльвацца прыстойным беларусам, а што лічыць адуважваньнем ці правакацыяй? Давайце паслухаем розныя меркаваньні. Сёньня выстаўляем знакаміты, хаця і далёка небясспрэчны артыкул сп. Алеся Кіркевіча (гл. фота; матэрыял узяты адсюль: http://nn.by/?c=ar&i=185228).

ЛУКАШЭНКА — ГЭТА БУЛАК-БАЛАХОВІЧ СЁНЬНЯ

Цікава чытаць апошнім часам дыскусіі на тэму: ці варта ў выпадку чаго ісьці змагацца за Лукашэнку супраць Расеі? І чым бліжэйшы падаецца гэты «выпадак чаго», тым цікавей.

З аднаго боку — дыктатар, які ўсімі сіламі зьнішчаў іншадумства і іншадумцаў, зьмяніў нацыянальныя сімвалы, загнаў мову «пад нары», давёў эканоміку да трагікамічнага стану, а зараз яшчэ і дэкрэт пра «дармаедаў» падсунуў. Зь іншага — дасканалая машына па вынішчэньні як свайго народу, так і народаў на акупаваных тэрыторыях, якая прадукуе нізкаякасную культуру ды абсурдныя законы, «імперыя зла»

Ну і выбар, ворагу не пажадаеш.

Але ўсё ж такі, калі Расея ўвойдзе ў сур’ёзны канфлікт з Лукашэнкам, што рабіць? Напрыклад, калі нашага галоўнакамандуючага ўсё ж такі не застрэляць, не атруцяць, не выкрадуць хлопцы зь ленінградскім акцэнтам, і ён такі здолее прамовіць «Вставай, страна огромная…» па радыё ў гадзіну Х, куды ісьці патрыётам? У ваенкамат, у лес ці на вакзал з чамаданамі?

Мне асабіста наш галоўнакамандуючы зусім не сімпатычны: рускамоўны, папуліст… А генералы з расейскімі прозьвішчамі, звычкамі ды ментальнасьцю, якімі ён сябе атачыў — яшчэ менш сімпатычныя.

Адказ 1Але ці шмат ад яго адрозьніваўся рускамоўны папуліст Станіслаў Булак-Балаховіч, якога мы сьмела запісваем у героі?

Ці большымі беларускімі патрыётамі былі ягоныя «залатапагонныя» генералы з расейскімі прозьвішчамі, звычкамі ды ментальнасьцю? На кожны час — свой лідар, свой «Балаховіч». І зусім неабавязкова ён мае ўсім нам падабацца. Кароль Францыі, за якога ваявала Жана д’Арк, хутчэй за ўсё ёй не падабаўся   Сёньня мы памятаем яе, а вось ягонае імя назаве далёка ня кожны.

Прэзідэнт Украіны, за якога зараз ваююць байцы АТА, хутчэй за ўсё ім не падабаецца.   Праз сто гадоў іх будуць памятаць, а ягонае імя ды прозьвішча забудуць. Але сэнс у тым, што і Жана, і байцы АТА ваявалі не за сваіх лідараў, а за сваю Радзіму.

Вяртаючыся да Балаховіча, варта ўзгадаць сітуацыю са Слуцкім Збройным Чынам. Хай мяне паправяць гісторыкі, але сітуацыя, дай Бог памяці, была наступная: «бацька-атаман» прапанаваў случчакам разам змагацца з бальшавікамі, але тыя паставілі пад сумнеў ягоныя матывацыі ды маральныя якасьці, таму адмовіліся і гераічна «пайшлі паміраць, каб жыла Бацькаўшчына».     Вядома, за Бацькаўшчыну варта паміраць, але значна лепш за Бацькаўшчыну перамагаць. І ў саюзе з Балаховічам, які меў зброю, людзей ды рэсурсы, гэта атрымалася б значна лепш.

Што сталася б у выпадку перамогі Станіслава Нікадзімавіча? Невядома, але вельмі верагодна, што ў Беларусі на нейкі час усталявалася б аўтарытарная кланавая маладая дзяржава з былымі белагвардзейцамі на ключавых пастах і харызматычным лідарам на чале. Нічога не нагадвае? Нікога не пазнаеце?.. Разам з тым, Беларусь была б незалежнай і паступова прайшла б пэўныя этапы росту, нават у выпадку далейшай страты незалежнасьці, як гэта было з маладой Літвой ці Латвіяй у 1940-м.

Сэнс у тым, што незалежная Беларусь пераварыла б Балаховіча, як стрававалі сваіх балаховічаў іншыя народы. Пераварыць і Лукашэнку, але толькі ў выпадку, калі застанецца незалежнай. Вельмі трапна сітуацыю ахарактарызаваў нядаўна знаёмы хлопец, былы чалец адной, забытай СМІ і Фэйсбукам, правай групоўкі: «Лукашэнка цяпер наш апанент ва ўнутранай палітыцы, але саюзьнік у вонкавай».

Усё геніяльнае — проста. Нам не падабаецца, напрыклад, дэкрэт №3, але яшчэ менш нам падабаецца Расея, якая ў выпадку перамогі тут прыме дзесяць такіх дэкрэтаў, а тых, хто выступіць супраць, будзе вывозіць не на Акрэсьціна, а ў лесапаласу.

Важны момант: крытыкаваць Лукашэнку і сьмяяцца зь ягоных перлаў у эфіры маем права мы, беларусы, гэта наша прэрагатыва. Калі тое самае зараз робяць нашы суседзі з усходу — гэта раздражняе.  Мы ўжо тут як-небудзь самі разьбярэмся, а вы, хлопцы, са сваймі мурзікамі спачатку дайце рады. А ён — наш, і нам самім яго пераварваць, без вашых цудоўных таблетак.

Сябры, расслабцеся, ніякага выбару паміж Лукашэнкам і Расеяй насамрэч няма. Ёсьць выбар паміж Беларусьсю і Расеяй, як для Жаны быў выбар паміж Францыяй і Англіяй, для байцоў АТА — паміж Украінай і РФ.

Наагул, менш думайце пра нашага галоўнакамандуючага: яго прозьвішча ня мае аніякага значэньня. Значэньне мае вайсковы білет у нагруднай кішэні ды магніцік з Балаховічам на вашай пустой лядоўні.

PS- Больш інфармацыі на гэту тэму, глядзіце тут:

.facebook.com/profile.php?id=100005340723296

Я.Мурашка

Захад 2017
акупацыя
Расея
Новые
103
Яўген Мурашка 02:45, пятница, 17.02.2017
-1
Краіны Усходняй Еўропы маюць права на спакойнае мірнае жыццё. Сяргей Высоцкі ў Літве.
lnkgo.alfa.lt/visi-video/kk2-topai/ziurek-kk2-baltarusija
103
Яўген Мурашка 02:41, пятница, 17.02.2017
-1
Мы ўсё будзем рабіць каб захаваць сваю незалежнасць. Ян Мельнікаў ў Еўропе.
#Ukraine: A volunteer fights alongside Ukrainians
.youtube.com/watch?time_continue=384&v=4km3enZ0nC0
103
Яўген Мурашка 23:42, четверг, 16.02.2017
0
Вось, у тым та і наша адрозненьне, ад сяброў Кірсанава, што яны з'ехаўшы і някепска уладкаваўшыся, хрэн забілі на сваю Бацькаўшчыну.
І такіх па свету сотні тысяч "беларусаў"
Пакуль іх справа аб прытулку, разглядаецца у адпаведных структурах, яны праяўляюць актыўнасьць.
Удзельнічаюць ува усялякіх акцыях.
Але, як толькі, атрымоўваюць пазітыў, імгненна знікаюць.. Таму і няма моцнай беларускай дыяспары, кожны сам за сябе. І цяпер яны ужо - амерыканцы, бельгійцы, французы, аўстралійцы і інш. нацыянальнасьцей., бо як былі у Беларусі "кірсанавымі" і манкуртамі, такімі ж і засталіся.
Мы ж, як былі беларусамі і грамадзянамі Рэспублікі Беларусь, імі і застанемся, бо Бацькаўшчынай не гандлюем. І ніякія, "кірсанавы" і "усталыя", не пазбавяць нас гэтага права.
Я.Мурашка

103
Яўген Мурашка 23:05, четверг, 16.02.2017
-1
Людзі добрыя, а вось можна як-небудзь назойлівага наведвальніка адправіць ў спам? Буду вам удзячна за дапамогу.
103
Яўген Мурашка 20:47, четверг, 16.02.2017
0
Паводле Канстытуцыі і чалавечага разуменьня сваёй годнасьці.і гонару
Кожны грамадзянін сваёй дзяржавы, мае не толькі права але і абавязак, бараніць сваю Бацькаўшчыну.
Таму абараняць Беларусь, гэта не азначае - бараніць рэжым.
Захаваемся, як незалежная дзяржава, разбярэіся і з уладай.
Усяму свой час.
Таму, ніякага "Захаду 2017", ніякіх дэсантнікаў пад Брэстам, ніякага АДКБ, Мытнага звязу і ЭАЭЗ
Я.Мурашка
103
Яўген Мурашка 19:55, четверг, 16.02.2017
-1
Прафесійныя правакатары - Кірасанаў, Усталы, ставяць на мэту справакаваць мяне на на лаянку. Іншгым разам, гэта ім удаецца..
Гэтыя найміты спрабуюць адвесьці увагу наведвальнікаў ад абмеркаваньня інфармацыі.
Прыём, стары як свет.
Мяркую, што з задачай яны не справіліся, бо не усе ж дурныя, як яны мяркуюць..
Шкада толькі, што гэтага не бачыць адміністрацыя рэсурса.
Я.Мурашка.
50
Александр Кирсанов 20:55, четверг, 16.02.2017
-1
Яўген Мурашка, кто меня нанял?!
И где я могу получить деньги?!!!
103
Яўген Мурашка 21:20, четверг, 16.02.2017
-1
Александр Кирсанов,
Там дзе атрымоўваеш інструкцыі.
Я.Мурашка
50
Александр Кирсанов 16:41, четверг, 16.02.2017
0
Мурашко, это мы, живущие в Беларуси можем задаваться вопросом - за кого воевать - за Беларусь или за Лукашенко. Вы уже свой выбор сделали - выбрали колбасу.
Хотите иметь право на решение судьбы Беларуси? Милости просим - слазьте с немецкой шеи и добро пожаловать!
103
Яўген Мурашка 16:54, четверг, 16.02.2017
0
НІчога мы не менялі. Як змагаліся за Беларусь, так і працягваем змагацца. Гэта ты ў Беларусі за каўбасу трымаешся, а мы робім тое, што мусім рабіць у гэтых абставінах.
Што наўмысна абмеркаваньне пераўтвараеш у сметнік.
Я.Мурашка
50
Александр Кирсанов 18:30, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, ЧЕГО В БЕЛАРУСЬ НЕ ЕДЕТЕ ?!
Милости просим - возвращайтесь, тогда и поговорим.
103
Яўген Мурашка 18:52, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов,
Аб чым размаўляць, з г..нам штопанным.
Я.Мурашка
36
Barault Alena 21:12, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов, вы так активно цепляетесь к Мурашке что это приводит к мыслям о вашей зависти Вы имеете примитивное размышление что за границу едут искать калбасу и найдя её там имеют полное удовлетворение и счастливы на все 100
Вы сидите в беларуси недовольны но бездействуете и поэтому реализуете себя в зависти Вы завидуете тем кто ест калбасу там вы тоже мечтаете есть с ними эту калбасу но не получается уехать Всего вероятней кишка тонка так как уехать в другую страну и поселится там требует огромных усилий на которуе не каждый сполобен
103
Яўген Мурашка 21:28, четверг, 16.02.2017
1
Barault Alena,
Пані, Вы маеце рацыю.
Эміграцыя, гэта не турыстычны круіз.
Гэта, калі губляеш усе і амаль што нічога не набываеш ( бадай, як пішуць) "каўбасы"
Акрамя мізэрнага пасобія і суму па Бацькаўшчыне.
Адтуль адарваўся, тут не прыжыўся., бо тут усё чужое.
Тут у мяне сям'я. Я, жонка, двое сваіх і двое прыёмных дзяцей, дзьве нявесткі і тры унукі.
Я.Мурашка
50
Александр Кирсанов 21:46, четверг, 16.02.2017
0
Barault Alena, колбаса пишется через "о".
Вы, девушка, не имеете никакого понятия о таких вещах как совесть, порядочность, Родина и здравый смысл. Мурашко куда уехал? В страну третьего мира? Это там голод, бандитизм и болезни. Это там тяжело. А Мурашко приехал в развитую страну, там жизнь легче. Так что про "тяжело" забудьте - не тот случай.
У меня куча друзей во множество стран Мира разъехались. И остались моими друзьями. Потому что не лезут в дела Беларуси. А я не учу жизни никого из них - ни канадцев, ни австралийцев, ни евреев или жителей США. Теперь у них другая родина.
А я, в отличие от Мурашек живу в той стране, которую сам построил. И ем то, что заработал своими руками! И не скулю, поскольку имею то, что заслуживаю. Это мой выбор.
И я не собираюсь слушать советы какого-то немецкого иждивенца, поднимающего этические вопросы, на которые он не имеет никакого права. Пусть учит немцев жить, когда им воевать и за кого.
50
Александр Кирсанов 21:51, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, так не сумуйте па Бацькаушчыне. Приезжайте с женой, с детьми и невестками - места в Беларуси хватит.
Кстати, всем вам Лукашенко угрожал? Даже детям и невесткам?! Ай-яй-яй, какой плохой дядя....
36
Barault Alena 19:58, суббота, 18.02.2017
1

Александр Кирсанов вы немного не понимаете что же происходит сейчас в мире Вы знаете что такое
свободный человек? это когда например можно выбрать страну для проживания выбрать профессию и реализоватся хоть это например связано с переездом в другую страну Это когда можно сохранить своё происхождние когда освоив языки других народов сохранил свой родной (я имею в виду беларуский )
Знаете есть люди которые живя в другой стране сохраняют гражданство страны где родился А вы знаете людей с двойным гражданством это что для вас нонсенс ?В таком случае у вас закрепощённое отсталое мышление и вы не способны понять
50
Александр Кирсанов 23:18, суббота, 18.02.2017
0
Barault Alena, не надо "лепить горбатого".
Законодательство Беларуси не допускает двойное гражданство. Тут или - или...
Мухлёж с видом на жительство и гражданством почти всегда нужен чтобы иметь права беженца и избежать обязанностей гражданина. Прибежище халявщиков.
50
Александр Кирсанов 12:16, вторник, 21.02.2017
0
Васіль Кастэнка, ну так что я неправильно сказал? Что белорусское законодательство НЕ признаёт (не допускает) двойное гражданство?
Запомните, вы можете считать себя гражданином какой угодно страны, но если вы имеете белорусское гражданство, то вместе с ним имеете обязанности(!) гражданина Беларуси, определённые нашими законами. А наши законы плюют на всякое другое гражданство. Так что если вы белорусский гражданин, то паспорт той же Германии можете повесить на гвоздик в туалете. Выполняйте наши законы.
Белорусскую раскладку я не собираюсь ставить у себя на компе. И у вас ещё не выросло то, чем можно мне указывать. И не вырастет никогда.
Когда уже придурки поймут что куча аккаунтов это обман самого себя?...
50
Александр Кирсанов 09:37, среда, 22.02.2017
0
Васіль Кастэнка, вы настолько убоги, что даже не можете понять всей полноты вашей ущербности. Идите, ставьте минусы. У вас от них оргазм, вероятно.
50
Александр Кирсанов 17:26, среда, 22.02.2017
0
Васіль Кастэнка, если вы не понимаете написанного, то это не значит что в статье нет смысла.
Вам, Василий, даже к психиатру ходить не нужно - такое не лечится.
Вы скажите спасибо администрации БП. Только благодаря её доброте (или халатности) вы ещё не забанены навсегда.
Кстати, любой учебник политологии начинается с изучения трудов Аристотеля. В частности "Политика" это труд №1. Если бы не ваша умственная отсталость, то, возможно вы и поняли бы то, что написано в моих статьях. Ибо там заложены именно основы, выведенные Аристотелем. Вот такая политология.
Идите учитесь и не позорьтесь.
-30
Леонтий Усталый 14:15, четверг, 16.02.2017
0
Маленькое замечание Я. Мурашка.
Что это за авторские обороты «нам не падабается»? «Нам» - это кому? Вот мне лично, это очень не нравится, когда достаточно сомнительная (для моего личного понимания) личность берет на себя наглость говорить от лица множества других. Тоже , кстати, неустановленных и следовательно сомнительных. Даже, если представить, что оно или оне говорит абсолютную истину.
Я.Мурашка, а Вы на костёр за Лукашенко или за Независимость пойдёте , как Жанна? Расскажите лучше про это. Фэнтези лучше усваивается.
103
Яўген Мурашка 16:19, четверг, 16.02.2017
1
Дык хіба я адзін пайду за незалежнасць Беларусі? Такіх як я шмат.
103
Яўген Мурашка 13:35, четверг, 16.02.2017
-1
Што гэта робіцца на свеце.
Нейкі калабарант і прайдзісвет (Кірсанаў). прымушае мяне адмовіцца ад сваёй Бацькаўшчыны.
Нейкае вычварэнства.
А што увогуле гэты прывід дамагаецца. Так і напрошваецца выснова, што такіх неабходна асфальтам аб пысу.
Мярзота нейкая.
Я.Мурашка
50
Александр Кирсанов 16:35, четверг, 16.02.2017
-1
Яўген Мурашка, вы променяли Беларусь на статус беженца в Германии. Вы на это пошли без моего участия. Думаю, если вам предложить жрачку получше в любой другой стране Мира, вы немедленно к этой самой жрачке рванёте. Ваша Родина там, где халява побольше. И кто из нас проходимец?!
103
Яўген Мурашка 16:50, четверг, 16.02.2017
-1
А ты што хацеў, каб Мурашка меў то, што Віктар Ганчар, Юра Захаранка? Яны асабіста ведалі Я. Мурашка. Ды і я Ганчара ведала. Ў адном справе былі.
50
Александр Кирсанов 18:29, четверг, 16.02.2017
-1
Яўген Мурашка, не надо брехать. Ничего вам не угрожало.
И нечего примазываться к оппозиции. Если Гончар и Захаренко погибли, то по крайней мере лицом к лицу смерть встретили, а не драпали без оглядки.
Мурашки, а чего вы теперь в Беларусь не едете? Ничего никому не угрожает. Мы тут живём и это видим.
50
Александр Кирсанов 10:26, четверг, 16.02.2017
0
Мурашко, вы драпанули из Беларуси в мирное время. Неужели вы думаете что я поверю в то что вы или вам подобные будут змагацца за Беларусь? Войны не было, а вы уже утекач...
Вы не имеете морального права поднимать подобные темы.
Выбирая между Россией и Беларусью вы выбрали Германию.
103
Яўген Мурашка 10:46, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов,
Пан.
Вы правакатар вышэйшай пробы..
Не надакучыла мяне чапаць?
Навідавоку маральная ушчэрбнасьць.
Такіх як вы, толькі шкадуюць, як блаэна.
Але дарэмна шчыруеце.
Я.Мурашка
50
Александр Кирсанов 11:13, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, конечно надоело!
Вы уже достали всех и вся своим удалённым патриотизмом.
Если променяли Беларусь на колбасу, то уж к нам-то не лезьте.
Какого хрена, Мурашко?
Поднимайте вопрос - "Меркель или Германия". Или ещё какой - вам виднее..
Повторяю ещё раз - у вас нет морального права на подобные статьи.
103
Яўген Мурашка 11:23, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов,
Калі я надакучыў, дык абыходзьце бокам.
Я вас таксама бачыў, у труне у белых красоўках.
Я.Мурашка
-165
by-and-by 12:00, четверг, 16.02.2017
0
Почему надо выбирать Беларусь и Германию, а не Лу и Меркель? Потому что принципы важнее отдельных личностей. Спасибо за шикарную аналогию... )))
103
Яўген Мурашка 12:32, четверг, 16.02.2017
0
Гэта некаторым вельмі хацелася б каб мы драпанулі, і ні слуху, і ні духу... Да не тут та было ... Да грабавой дошкі будзем абараняць інтарэсы беларускага народа. Ў 2000 годзе "драпанулі", а ў 2004 ужо правялі з'езд беларускай дыяспары і ініцыявалі адкрыццё "Белсата". Як ты там, Кірсанаў, ставішся да Мурашкі - не мае значэння. Галоўнае, як ставяцца да Мурашкі спецслужбы Нямеччыне і ў Еўрапаляменце ў Бруселі. Даўно ужо МЗС Беларусі звярталася да спецслужбаў Нямеччыны уціхамірыць Мурашка. Спецслужбы Нямеччыны дакладны паставілі дыягназ - сапраўдныя дэмакраты-нацыяналісты, чаго мы і не скрываем. Мурашка прайшоў ужо ўсе праверкі і ў Еўрапарламянце. Дэмакрат. Няхай Саннікаў скажа Мурашку дзякуй за заступніцтва перад Еўрапарламентам, пашкадавалі, але ў беларускай палітыцы яму ужо больш няма чаго рабіць. Няхай жыве без беларускай палітыкі. Сёння мы працуем ў Альянсе Балта-Чарнаморскіх Нацый. Гэта наш шанс на выжыванне. Паглядзіце ролік з Літвы.
50
Александр Кирсанов 13:49, четверг, 16.02.2017
0
Sapfir23M, я ещё не променял Беларусь на колбасу. И я у себя дома.
Думаю, я без всяких подсказчиков вполне вижу кто мне друг, а кто враг.
50
Александр Кирсанов 13:51, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, я с удовольствием обойду вас десятой дорогой. Только не там, где могу ходить только я.
Не лезьте в дела белорусов. Вы уже чужой. Даже если сохранили паспорт.
50
Александр Кирсанов 14:00, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, кто вас просит защищать мои интересы?!!!
Я НИЧЕГО ТАКОГО НЕ ПРОСИЛ!!!!
Мне насрать на спецслужбы Германии. И на призрачный альянс наций, в которые я никогда не вступал. И на Белсат, передачи которого никто никогда не смотрит.
Мурашко, вы паразитируете на мифическом стремлении Германии к свободе и на немецкой наивности. Мне-то вы не сможете соврать - халявщиков я насквозь вижу.
Оставьте белорусов в покое. Такими как вы большинство белорусов не станут - у нас порядочность есть. А другому вы не научите - сами не умеете.
103
Яўген Мурашка 16:43, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов, дык Мурашкавы прадзеды тут столькі крыві пралілі, баронячы гэтую зямлю. Можа чуў пра Дзяніса Мурашка ды Козел-Паклеўскіх? А пра сібірскіх золатапрамыслоўцаў Козел (Козловых) чуў? Дык гэта яго прадзеды. А пра Яна Козела, палечніка Кастуся Каліноўскага, чуў?. Яго бабуля, Мурашка Яўдакія (дзявочая Козел), сталбавая дваранка, закончыла Рэчыцкую гімназію і Смольны, пахаронена ў г. Гомеле. А хто твае прадзеды? І ты хочаш выперці, канчаткова, Мурашка з Беларусі? Ты навалач невядомага племя. (Кірсанаў, дакладна, не беларускае прозвішча.) Прыйдзецца рабіць люстрацыю і чысціць землю ад гэтай навалачы.
50
Александр Кирсанов 18:26, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, вы сами удрали. И предков своих предали. Вы опозорили их, Мурашко!
Я в отличие от вас никого не предавал.
89
Duma Dmitry 09:22, четверг, 16.02.2017
3
Теперяшний генералисимус в подметки не годится тем людям из 17го...

Теперяшний - дегенерат, посаженный кремлем. Обычный гауляйтер.
Тогдашние - рассчитывали только на себя. Да еще в тех услоавиях....

И глубоко ошибочно полагать, что Саша "пойдет в землянки" при тартарской агрессии...
Во первых - агрессия специфична - ползучая...
И главное - он же "брат"....Предаст при первом же шухере
89
Duma Dmitry 10:20, четверг, 16.02.2017
0
Sapfir23M, Наивно Вы рассуждаете. Убого...Ботоподобно...
И про 94й год...и про "погоны".

В 94м в Сашу Кремль ввалил грошай немеряно.(Помните Ваши коробки из под ксерокса??)

А в 96м Верховный Совет РБ разгоняла РОССИЙСКАЯ ВОИНСКАЯ ЧАСТЬ.
Это с какого перепугу- то??

Насчет тролля - то это Вы от злобы...
"Бывае прауда вочы коле..." К.Крапива.
50
Александр Кирсанов 10:33, четверг, 16.02.2017
0
Duma Dmitry, не врите. Коробки из-под ксерокса выносили вечером 19 июня 1996 года Аркадий Евстафьев и Сергей Лисовский — члены предвыборного штаба Бориса Ельцина.
И, насколько мне известно, разгонял ВС 13 созыва белорусский ОМОН. Даже если это не так(чтобы не спорить!) приказ на разгон исходил от Лукашенко - это факт.
89
Duma Dmitry 11:32, четверг, 16.02.2017
0
Александр Кирсанов, Коробки я упомянул, чтоб показать
тогдашнюю технологию поддержки Кремлем Саши с командой...

Насчет ОМОНА - то оказывается Вы не втеме,- хотя про это не знают
только жители Новой Гвинеи.
45
Алекс 12:15, четверг, 16.02.2017
0
Sapfir23M, О каком втором туре ты здесь вещаешь? А насчет посаженных отцов Агла ими являются Селезнев,, Строев и Черномырдин, которые приехали спасать Агла в 1996 году от импичмента. Если ты дуб, не показывай это так агрессивно.
45
Алекс 16:44, четверг, 16.02.2017
0
Да, крепкое, но без мозгов.
103
Яўген Мурашка 16:46, четверг, 16.02.2017
0
Duma Dmitry, чытаў апошні выступ Пазняка? Рабі то што ён кажа. Тут мы адзіны.
89
Duma Dmitry 17:02, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, Давайте ссылку. Почитаю.
103
Яўген Мурашка 23:00, четверг, 16.02.2017
0
Duma Dmitry, Галоўнае пытаньне на 2017 год (частка 2: меркаваньне З. Пазьняка)
nashaziamlia.org/2017/02/15/8934/
Зянон Пазьняк аб пагрозе акупацыі.
youtube.com/watch?v=-ga5hQMoMe8
89
Duma Dmitry 23:48, четверг, 16.02.2017
0
Яўген Мурашка, Спасибо.
С Пазьняком полностью согласен.
50
Александр Кирсанов 16:30, пятница, 17.02.2017
0
Duma Dmitry, тогда будьте любезны, данные о российской воинской части сообщите. Номер, место дислокации, фамилии командиров, род войск, наконец - что нибудь..

.
89
Duma Dmitry 12:05, суббота, 18.02.2017
0
Александр Кирсанов, Все данные можно найти в сети.
Приложте усилия.
50
Александр Кирсанов 06:22, воскресенье, 19.02.2017
0
Duma Dmitry, Что-то не находится. Есть множество данных о белорусском ОМОНЕ, а вот про Российскую воинскую часть ни гу-гу...
-3
Сынапапыколи 00:35, четверг, 16.02.2017
0
Ай да батька! Ай да сукин сын! Ты уже у свидомых дегенератов - Булак-Балахович.

i013.radikal.ru/1702/fc/f1850cab294a.jpg

А ты боялся: исчезнувшие политики, руки по локоть в крови, последний диктатор Европы...

Ничё-ничё. Через годик-другой ты у них будешь Миндовгом и Витовтом, Пилсудским и Машеровым, Франциском Скориной и Евфросиньей Полоцкой, Янкой Купалой и Якубом Коласом, Мулявиным и Тихановичем. А после смерти, видит Бог, они тебя канонизируют. ;)
7
ПРОХОЖИЙ 22:50, среда, 15.02.2017
2
Государство и РОДИНА это два совершенно разных понятия.
Утрированна, как жена и любовница : с одной живем, другую любим.
Вот ЧТО нужно сделать мужу, чтобы И жена , И любовница пошли ВМЕСТЕ в драку за своего мужика?
да еше и соседок позвали.

Мой ответ: признаться, покаяться, обьясниться и УМЕРЕТЬ ЗА РОДИНУ!

ВОТ тогда и СЛЕД в истории БУДЕТ!!!
А если ОН еще и ВОСКРЕСНЕТ…................
я сам пойду проповедовать!!!!!!!!!
9
Ар Ве Лес 04:53, четверг, 16.02.2017
1
ПРОХОЖИЙ,
Что нужно сделать?
Принять ислам!

Горячие темы недели
Онлайн 97 прохожих и 1 партизан